blog-forumGdańsk znany jest z zamiłowania do wolności. Zawsze unosił się tu duch niezależności, rodziły się społeczne i polityczne idee, powstawały nowe prądy artystyczne i kulturowe.

Blogosfera to młoda i dynamicznie zmieniająca się sfera Komunikacji, dająca nieograniczoną wolność wypowiedzi indywidualistom, ludziom kreatywnym, wrażliwym, pełnym pasji. Młoda, ale ważna, opiniotwórcza. Korzystająca z wolności
i mająca na nią wpływ.

Postanowiliśmy więc połączyć te dwa światy. Powołaliśmy do życia ogólnopolską konferencję wolnych idei BLOG FORUM GDAŃSK. www.blogforumgdansk.pl 

Spotykamy się w miejscu szczególnie predestynowanym do prowadzenia dialogu, dyskusji na tematy najważniejsze: na terenie Stoczni Gdańskiej – symbolu walki gdańszczan o lepszy świat, w Instytucie Sztuki Wyspa. Mimo upływu lat tereny postoczniowe pozostają wciąż miejscem twórczego niepokoju a intelektualna i artystyczna misja Wyspa jest wspaniałym tego przykładem.

Wierzę, że specyficzny duch tego miejsca będzie sprzyjał twórczej dyskusji na temat najważniejszy i wszechobecny w Gdańsku: wolności i odpowiedzialności. 

Serdecznie witam wszystkich uczestników pierwszej konferencji Blog Forum Gdańsk: blogerów, prelegentów, przedstawicieli naszych partnerów, dziennikarzy. 

Życzę także wszystkim niezapomnianego pobytu w Gdańsku, poddania się jego magicznej atmosferze. Dotknijcie wolności!