Wielokrotnie apelowałem o szeroką koalicję sił prodemokratycznych. Taka jednak nie powstała. Grzegorz Schetyna postawił na Jarosława Wałęsę.  Gdańsk wiele zawdzięcza Wałęsie, Lechowi Wałęsie. Możemy się z Lechem Wałęsą zgadzać lub nie, ale to Lech Wałęsa jest najbardziej znanym gdańszczaninem na świecie. Nazwał mnie swoim przyjacielem.

Wiemy jakie poglądy ma Lech Wałęsa. Wiemy jakie poglądy i pomysły ma  Agnieszka Pomaska, która przez dwie kadencje będąc radną dobrze poznała gdańską materię. Przeszła naturalną drogę od aktywności lokalnej do aktywności na poziomie państwa.

Mniej można powiedzieć o synu Lecha Jarosławie. Trudno zauważyć jakieś szczególne zaangażowanie Jarosława w sprawy gdańskie. Przez wiele lat w zasadzie był aktywny, ale poza Gdańskiem. W ostatnim czasie nie widzieliśmy go na naszych gdańskich marszach w obronie demokracji i wolności, nie zabierał głosu w obronie Muzeum II Wojny Światowej czy przeciwko przejęciu Lotosu przez Orlen.

Oczywiście witam Jarosława Wałęsę. Obaj wywodzimy się z tego samego środowiska. Nie jesteśmy przeciwnikami, jesteśmy tylko konkurentami. Przeciwnik jest gdzie indziej. Dlatego proponuję zawarcie paktu o nieagresji. Wzywam i proszę przyjaciół z PO oraz osobiście Jarosława Wałęsę nie atakujmy się wzajemnie, bo na tym skorzysta tylko ktoś inny. Skorzysta nominat Jarosława Kaczyńskiego. Prowadźmy kampanię fair, w sposób cywilizowany i europejski.

Zgłoszenie Jarosława Wałęsy jest świetną okazją do dobrej, poważnej rozmowy o Gdańsku. Zatem zapraszam Jarosława Wałęsę, żebyśmy w najbliższych dniach porozmawiali o sprawach gdańskich. Mówimy do tego samego elektoratu. Warto aby nasze środowisko, wszyscy gdańszczanie mogli już teraz poznać nasze poglądy i pomysły.

Proponuję 3 bloki tematyczne: Gdańsk wrażliwy społecznie, małe wielkie inwestycje, tożsamość i przyszłość Gdańska.

Zwracam się do redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, „Gazety Wyborczej Trójmiasto” oraz trójmiasto.pl z prośbą o zorganizowanie naszej rozmowy. Przeprowadźmy ją na żywo. Niech Gdańsk będzie miastem dialogu, wolności i solidarności.

Wszystko dla Gdańska, Gdańsk dla wszystkich!