Szanowni Państwo,

Dwa lata temu wybrali mnie Państwo na prezydenta Gdańska na kadencję 2010-2014. Okazane mi przez Gdańszczanki i Gdańszczan zaufanie to dla mnie najwyższy zaszczyt. Ale to także wielka odpowiedzialność za rozwój tego wyjątkowego miasta, w którym mamy szczęście żyć. Odpowiedzialność ta każe mi złożyć Państwu sprawozdanie ze stanu realizacji zobowiązań wyborczych, które złożyłem kandydując na Prezydenta Miasta Gdańska.

Kandydując na prezydenta zaproponowałem Państwu zestaw działań, które miały służyć poprawieniu warunków życia i pracy mieszkańców naszego miasta. Program pt. „Konsekwentnie dla Gdańska” składał się z prawie stu deklaracji. Duża część z nich została już zrealizowana, a znakomita większość jest w trakcie realizacji.

To między innymi 8 kilometrów całkowicie nowych i kilkadziesiąt kilometrów zmodernizowanych dróg, 37 kilometrów nowych dróg rowerowych, całkowicie nowy tabor autobusów i tramwajów, nowa linia tramwajowa, i nowe lotnisko, park naukowy i inkubator przedsiębiorczości, czy też organizacja EURO 2012 to tylko niektóre z wielu naszych osiągnięć! Naszych, bo udały się one dzięki temu, że działaliśmy razem – obywatele miasta, radni, pracownicy urzędu miejskiego.

Bardzo Wam wszystkim za tą współpracę dziękuję. Mam nadzieję, że mają Państwo poczucie, że wyróżnienia takie jak: „Najlepsze miasto na prawach powiatu” w rankingu samorządów Rzeczypospolitej, „Najwięcej inwestycji na 1 mieszkańca” tygodnika samorządowego „Wspólnota”, „Najlepsze miasto dla użytkowników rowerów”,… i wiele innych nagród, które miasto w tym roku otrzymało, to dowód uznania dla nas wszystkich. Wierzę, że są one powodem dumy wszystkich gdańszczan.

Gdańsk przeżywa obecnie niespotykany w swojej historii intensywny etap rozwoju, ale osądźcie to Państwo sami.

Przedstawiając ten bilans połowy kadencji liczę na Wasze uwagi i komentarze.

Sprawozdanie z realizacji programu wyborczego w połowie kadencji w formie tabeli.


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ