zabijanie_p_03W ostatnią sobotę napisał do mnie na Facebook pan Łukasz Golowanow z pytaniem, co sądzę o inicjatywie nazwania imieniem J R R Tolkiena, wiadukt powstający w ramach w ramach przebudowy ulicy Armii Krajowej (Trasy W-Z). Podobno wielu gdańszczanom kojarzy się on z "Okiem Saurona" choć słyszałem też o określeniu „Bursztynowa Brama”.

Światy wyczarowane przez J R R Tolkiena rzeczywiście poruszają wyobraźnię i sprawiły, że stał się on jednym z najpoczytniejszych pisarzy XX wieku, a do tego ogromnie popularnym w Polsce. Sam pomysł wydaje mi się całkiem ciekawy. Postać Tolkiena raczej nie budzi kontrowersji, a jak pisze pan Łukasz, podobno uczył się też języka polskiego co można uznać za ciekawostkę. Zaproponowałem, żeby zapytał się gdańszczan co o tym sądzą i widzę, że do dnia dzisiejszego już 300 osób dołączyło do wydarzenia na Facebook. Dlatego proponuję sondę i proszę mieszkańców o wypowiedź czy pomysł im się podoba?

Oczywiście Radnych Miasta Gdańska również zapraszam do głosowania, bo to od ich decyzji będzie zależało, czy taka nazwa rzeczywiście się pojawi. Pylonowy wiadukt jest częścią większej inwestycji realizowanej przez miejską spółkę GIK. Polecam również opis samej inwestycji.

W takim razie zapraszam do głosowania. Sonda znajduje się po prawej stronie.