Poprawiamy stan dróg w mieście, dlatego w wakacje trwać będą budowy i remonty ulic w Gdańsku. Wśród najważniejszych inwestycji warto wymienić budowę wiaduktu Biskupia Górka, ulicy Nowej Bulońskiej oraz remonty na Trakcie Konnym, ul. Chłopskiej, Jaśkowa Dolina, al. Grunwaldzkiej, a także budowę przejścia naziemnego na Podwalu Przedmiejskim wraz ze skrzyżowaniem z ul. Chmielną. Rozpocznie się również budowa tunelu w Jarze Wilanowskim, dzięki czemu mieszkańcy Gdańska Południe zyskają łatwiejszy dostęp do przestrzeni rekreacyjnych w tym miejscu.

W Gdańsku konsekwentnie inwestujemy w poprawę  jakości miejskich ulic. W pierwszej kolejności remonty przechodzą ulice o największym znaczeniu dla ruchu w Gdańsku. Jakie remonty i modernizacje czekają nas w najbliższym czasie?

Ulica Nowa Bulońska

Trwa budowa ulicy Nowej Bulońskiej wraz z linią tramwajową, która połączy ulicę Bulońską z ulicą Jabłoniową. Warta 191 mln zł inwestycja potrwa do połowy przyszłego roku, obecnie w okolicach ulicy Kartuskiej i Jabłoniowej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Budowa ulicy Nowej Bulońskiej - Gdańsk - Paweł Adamowicz

Wiadukt Biskupia Górka

Warta 143 mln zł inwestycja zastąpi obecny, wysłużony obiekt, dzięki czemu usprawni podróże między centrum miasta i Orunią i Pruszczem. Organizacja ruchu na czas budowy zakłada jazdę w układzie:  dwa pasy ruchu z Pruszcza do centrum Gdańska i po jednym w przeciwnym kierunku w godzinach 18-13. Z kolei w godz. 13-18 czynne będą dwa pasy z centrum i jeden z Pruszcza.

 Budowa ulicy Nowej Bulońskiej - Gdańsk - Paweł Adamowicz

Podwale Przedmiejskie

Na Podwalu Przedmiejskim rozpoczęła się warta 16 mln zł inwestycja związana z budową skrzyżowania oraz przejścia naziemnego w rejonie ul. Chmielnej. To jedno z pięciu zaplanowanych przedsięwzięć na Podwalu, które mają za zadanie przybliżyć Dolne Miasto do Głównego Miasta, ułatwić poruszanie się po mieście pieszym, szczególnie osobom niepełnosprawnym, z trudnościami w poruszaniu się, rodzicom z małymi dziećmi. Utrudnienia związane z pracami drogowymi potrwają do września 2018 r.

Przebudowa Podwala Przedmiejskiego - Chmielna - Gdańsk - Paweł Adamowicz

 

Nowy most nad Kanałem Raduni

W ciągu ul. Starogardzkiej trwają prace przy budowie nowego mostu nad Kanałem Raduni. Ruch samochodów osobowych odbywa się ul. Nowiny, natomiast włączenie do Traktu św. Wojciecha następuje na wysokości parku Oruńskiego. Utrudnienia powinny zakończyć się w 2. połowie roku.

 Budowa mostu nad Radunią - ul. Starogardzka - Gdańsk - Paweł Adamowicz

Tunel pod ulicą Wilanowską

Od połowy czerwca do końca sierpnia planowane jest zamknięcie części ul. Wilanowskiej. Powodem są prace przy wykopie tunelu dla pieszych w ramach zagospodarowania zespołu parkowo- rekreacyjnego Jar Wilanowska. Miejsce zyska ścieżki piesze i rowerowe, kilka placów zabaw, plac do gry w minigolfa. Tunel powstanie, aby ułatwić mieszkańcom dojście do skweru. Inwestycja ma być gotowa do końca października 2018 r.

 Jar Wilanowski - tunel - Gdańsk - Paweł Adamowicz

Remont al. Grunwaldzkiej

W planach na najbliższe miesiące są także inne ważne inwestycje drogowe. Latem ma się rozpocząć modernizacja al. Grunwaldzkiej w kierunku centrum Gdańska. Na odcinku od ul. Opackiej do przystanku PKM przy ul. Abrahama zostanie wymieniona nawierzchnia.

Remont - al. Grunwaldzka - Gdańsk - Paweł Adamowicz

Poprawa nawierzchni w al. Grunwaldzkiej w okolicy al. Wojska Polskiego

Remont przewidziano również na Trakcie Konnym. Prace będą prowadzone od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. W wakacje rozpocznie się także modernizacja ul. Chłopskiej. Prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej.